• (044) 361-98-83
  • (067) 566-66-69
  • (050) 383-13-90

Кредити подружжя після розлучення

Поліпшення житлових умов - одна їх основних проблем, з якою стикаються молоді люди, які вступили в шлюб. Один з варіантів вирішення цієї ситуації - оформлення кредиту на житло. Добре, якщо подружжя разом, до кінця, намагаються виплатити кредит, а якщо ні? Що робити, якщо, оформивши кредит, подружжя приймає рішення розлучитися і розірвати шлюб? Як бути з боргами і виплатами по кредиту?

Відповідно до сімейного законодавства, а саме ст. 60 Сімейного кодексу України, майно подружжя, нажите в період шлюбу, є їхньою спільною власністю, а, згідно зі ст. 70 Сімейного кодексу України, у разі розлучення спільне майно поділяється порівну, якщо інше не зазначено в шлюбному договорі, при цьому борги також визнаються загальними. Виплата кредиту відбувається спільно. Відповідно до Сімейним кодексу України борги за кредитними зобов'язаннями можуть бути розділені між подружжям пропорційно тому майну, яке отримав кожен чоловік окремо.

Якщо кредит в період шлюбу оформив один з подружжя на себе, то після розлучення борги будуть вважатися спільними. Тому банк має повне право вимагати погашення кредиту як з одного чоловіка, так і з іншого. Для того, щоб не виникло проблем і розбіжностей з питань, пов'язаних з виплатою кредиту, банки вимагають підписати договір обох подружжя. Слід пам'ятати про те, що власник квартири, позичальник і платник по кредиту - завжди одна і та ж особа. Тому ситуації, коли чоловік бере кредит, а потім переоформляє квартиру на колишню дружину, зобов'язуючись платити по кредиту, не існує. Власник і буде єдиним платником по кредиту.

Може статися і наступна ситуація: один з подружжя потайки оформив на себе кредит на придбання чого-небудь. Після розлучення в результаті дзвінків з банку з вимогою виконувати кредитні зобов'язання, про це стає відомо і іншому. У подібних ситуаціях необхідно довести, що кредит був оформлений не на загальні потреби, а на особисті, тому віддавати борги повинен той чоловік, який його і оформив.

У разі розлучення через суд банк присутній на шлюборозлучному процесі як третя сторона. Адже житло, придбане по іпотечному кредиту, ще не є власністю подружжя в повному обсязі. Для вирішення подібної проблеми квартира або виставляється на продаж, або дружини зобов'язані до кінця виплатити кредит, щоб згодом квартиру було можливо поділити між собою.