• (044) 361-98-83
  • (067) 566-66-69
  • (050) 383-13-90

Виселення колишнього чоловіка / дружини після розлучення

Як відомо, розлучення - досить важка і психологічно складна ситуація, з якої подружжя досить часто стикаються у своєму житті. По закінченню шлюборозлучного процесу багатьом хотілося б по швидше все забути і почати життя заново, але житлове питання часто не дає цього зробити.

Виселення чоловіка з квартири безпосередньо залежить від періоду, протягом якого квартира була придбана у власність, і від того, яким способом це було зроблено: шляхом купівлі-продажу, приватизації, дарування або отримання спадщини і т.д.

Якщо квартира була подарована або передана у спадок одному з подружжя, а також куплена ним до шлюбу, то дана житлоплоща буде тільки власністю цієї людини. Після розлучення він буде мати право виселити колишнього чоловіка. Виняток становить наявність угоди між подружжям.

Якщо квартира була придбана подружжям в період шлюбу - вона є їхньою спільною власністю. У разі розлучення житлова власність буде поділена між подружжям, на підставі ст. 70 Сімейного кодексу України, порівну, якщо інше не передбачено шлюбним договором. Слід пам'ятати, що термін позовної давності з питань розподілу спільного майна становить три роки.

Виселення з квартири - складний процес і вимагає не тільки знань в цій галузі, підготовки необхідних документів, а й часто юридичної допомоги. Адже від того, як подружжя придбало квартиру, хто є її власником і від багатьох інших обставин, залежатиме позитивний результат справи.