• (044) 361-98-83
  • (067) 566-66-69
  • (050) 383-13-90

Подача аліментів без розлучення

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України в обов'язок батьків входить утримання своїх дітей, які не досягли повнолітнього віку, при цьому і батько, і мати мають рівні права і обов'язки по відношенню до своєї дитини. Батьківські права зберігаються за ними як в період спільного життя, так і після розірвання шлюбу, з чого випливає, що заява на виплату аліментів можна подати, як після розлучення, так і в період шлюбу. Адже непоодинокі випадки, коли спільне життя з людиною стає нестерпним, а оформити розлучення, в силу збігу обставин, не надається можливим. Якщо чоловік або дружина не бажають утримувати своїх неповнолітніх дітей, то стягнення аліментів відбувається в судовому порядку, при цьому абсолютно не важливо, перебувають батьки в шлюбі чи ні. Відповідно до законодавства можливо вимагати матеріальну допомогу та на додаткові витрати, пов'язані, наприклад, з лікуванням дитини або її навчанням, а не тільки із загальним змістом.

Слід пам'ятати, що відповідно до ст.ст. 84, 86, 90 Сімейного кодексу України чоловік і дружина зобов'язані утримувати і один одного, а не тільки своїх дітей. У разі незгоди одного з подружжя матеріально підтримувати іншого чоловіка виплати аліментів відбуваються в судовому порядку.

Правом на отримання аліментів мають:

  • дружина в період вагітності і протягом 3-х років після народження дитини;
  • непрацездатний чоловік / дружина;
  • чоловік / дружина, що доглядає за дитиною - інвалідом.

Подача позовної заяви на отримання аліментів без розлучення відбувається за тим же принципом, як і подача заяви на аліменти після розірвання шлюбу.

У кожному разі, кваліфікована допомога фахівців допоможе не тільки правильно скласти позовну заяву, а й підготувати необхідні документи для надання їх в суд на отримання аліментів у період шлюбу.